دسته‌ها
معرفی

جدید ترین روش های گل آرایی و تزیین کیک با گل

در حال حاضر دیزاین کیک ها در مراسم های مختلف تولد، نامزدی، جشن ها و مهمانی ها، سالگرد ازدواج، ولنتاين و غیره با گل ها خیلی مورد پسند و استفاده قرار گرفته و عطر عالی و ظاهر بسیار خاص و منحصر به فردی به کیک شما خواهد داد که در این مقاله از وبلاگ در مورد ایده ی بسیار زیبا و جالب و خاص گل آرایی و تزئین کیک با گل ها صحبت خواهیم کرد.

گل آرایی و ایده های تزیین کیک با گل های طبیعی یا مصنوعی

کیک یکی از اصلی ترین ارکان چشمگیر در مراسم ها و مناسبت های مختلف می باشد و طعم و دیزاین و زیبایی ظاهر آن هم بسیار اهمیت دارد چون باعث زیبایی هرچه بیشتر میز مراسم ها می شود. گل ها از آنجایی که همه جا کاربرد دارند و شادابی و زیبایی را به همراه دارند در دیزاین کیک ها هم قابل اجرا و مورد توجه و پسند می باشد. گل آرایی روی انواع کاپ کیک ها و دسرها هم انجام می شود.

آکادمی آموزش گل آرایی علی ولی همیشه سعی دارد تا بهترین و مفیدترین اطلاعات و ایده ها را با شما عزیزان به اشتراک بگذارد. اگر قصد دارید که کیک آرایی و تزیین کیک با گل ها داشته باشید این مطلب را مطالعه نمایید.

تزیین کیک با گل تم صورتی

تزیین کیک تولد با گل های طبیعی و مصنوعی

اگر قصد دارید که برای تولد، کیک با دیزاین گل های طبیعی یا گل مصنوعی داشته باشید بهترین کار این است که نوع گل و رنگ آن را برطبق رنگ تم مورد نظر تولد خود انتخاب کنید. ترکیب رنگی گل ها باید کاملاً مکمل هم باشند. رنگ زیر کیک باید یک رنگی انتخاب شود که هماهنگ و متناسب و مکمل با رنگ و نوع گل ها باشد. اگر کیک انتخابی شما گرد و ساده است، گل هایی با گلبرگ های زیاد مثل گل رز بهترین انتخاب است و بهتر است که گل ها در مرکز کیک قرار دهید.

دیزاین کیک های شکلاتی با گل های طبیعی یا مصنوعی

اگر کیک شما شکلاتی است و می‌خواهید یک تزیین کیک با گل های طبیعی و یا مصنوعی انجام دهید چون سطح کیک با کاکائو و شکلات های قهوه‌ای تیره پوشیده شده است بهترین انتخاب استفاده از گل های رنگ روشن مثل رنگ های سفید با ترکیب رنگ های صورتی کمرنگ و قرمز است که باعث دیده شدن و زیباتر شدن جلوه ی کیک می شود.

تزیین کیک شکلاتی با گل

تزیین کیک عقد و عروسی با گل های طبیعی یا مصنوعی

کیک ها معمولاً در مراسم های ازدواج مثل جشن های عقد، نامزدی و عروسی جزو ارکان میز می باشند و برش آن برای عروس و داماد خاطره انگیز خواهد بود. زیبایی مدل و طعم کیک اهمیت زیادی دارد. انتخاب گل ها با عروس و داماد می باشد و رنگ و مدل گل های طبیعی هرکدام نماد و معنایی دارند و استفاده از آن ها برای دیزاین کیک ایده ی بسیار خاص و شیکی می باشد و زیبایی کیک را چندین برابر می کند.

ایده ی دیگر در مورد گل آرایی کیک نامزدی و عروسی اینکه می توانید نوع و رنگ گل ها را هماهنگ و متناسب با چیدمان میز و گل آرایی مراسم و لباس و دسته گل عروس انتخاب کنید. گل های رز سفید و قرمز و صورتی و ارکیده و گل عروس، گل های بسیار خاص و شکیل و همچنین هر گل باکیفیت دیگری برای دیزاین کیک این مراسم ها مناسب می باشد.

گل آرایی و تزیین کیک با گل های طبیعی به سبک اروپایی

طراحی سبک‌ اروپایی طرفدار بسیار زیادی دارد. در این نوع از سبک گل آرایی، دیزاین به صورت دسته گل های زیبا روی کیک انجام می شود. انتخاب نوع و رنگ گل کاملاً سلیقه ای است ولی بهترین انتخاب استفاده از رنگ‌های شاد مثل بنفش ها و سبز می باشد و رنگ متناسب با کیک می باشد. توجه داشته باشید اگر از گل های رنگی استفاده می کنید می توانید خامه ی کیک را هم به صورت کمرنگ همرنگ گل استفاده کنید.

تزیین کیک با گل های طبیعی یا مصنوعی

معرفی چند گل مناسب جهت تزیین کیک

همانطور که گفته شد انتخاب گل ها کاملاً سلیقه ای می باشد ولی باید از گل های تمیز و باکیفیت و متناسب با نوع کیک استفاده می شود. در اینجا برای تزیین کیک با گل های طبیعی بعضی از گل ها را معرفی می کنیم.

گل آرایی و تزیین کیک با گل های آفتابگردان

گل های آفتابگردان بیشتر در فصل تابستان هستند. این گل زیبا و جالب بدلیل گرد بودن ظاهر در مرکز کیک قرار می گیرد. بدلیل زرد بودن رنگ گل آفتابگردان برای بهتر دیده شدن و جلوه ی بیشتر بهتر است خامه ی پس زمینه روی کیک سفید یا زرد و یا سبز کمرنگ باشد.

گل آرایی و دیزاین کیک با گل مریم

بدلیل ظاهر گل مریم برای دیزاین و گل آرایی می توانید از آن به صورت آبشاری روی کیک استفاده کرد. به جهت سفید بودن رنگ گل های مریم بیشتر روی کیک هایی استفاده کنید که سطح کیک با خامه های رنگ تیره و یا شکلات پوشانده شده باشد.

گل آرایی و تزیین کیک با گل های داوودی

گل های داوودی دارای رنگبندی متفاوتی است و ماندگاری بالایی هم دارند. از رنگ‌های بیشتر موجود مثل سفید، صورتی و بنفش آن طبق سلیقه ی خود برای گل آرایی و تزیین کیک با گل های داودی استفاده کنید.

دیزاین کیک با گل رز سفید قرمز

گل آرایی و تزیین کیک با گل های رز

گل رز که به شاه گل ها هم معروف است مورد پسند و علاقه ی همه ی افراد است. دارای رنگبندی متفاوت با معانی متفاوت است ولی به طور کلی نماد عشق و دوستی است و دارای کیفیت و ماندگاری بالا هم می باشد. این گل روی انواع کيک خصوصاً مراسم ها و مناسبات عاشقانه قابل استفاده است. ولی سعی کنید با توجه به نوع و رنگ کیک و انتخاب رنگ های متفاوت گل رز در گل آرایی آن هماهنگی و تصویر فوق العاده و زیبایی ايجاد کنید.

دیزاین کیک با گل های طبیعی

نکات استفاده از گل های طبیعی برای دیزاین کیک

جهت تزیین کیک با گل های طبیعی نکاتی وجود که باید به آنها توجه داشته باشید و هنگام اجرا مدنظر قرار دهید.

گل های منتخب باید کاملاً تمیز و بدون آلودگی و آفات باشد.

برای انتخاب مکان خوب و مناسب روی کیک از آزمون و خطا ترسی نداشته باشد و خیلی راحت جای درست و زیبا را انتخاب کنید و گل ها را قرار دهید.

درصورتی که از گل های طبیعی استفاده می کنید بدلیل اینکه ممکن است مدت طولانی که بدون آب هستند پژمرده شوند از گل های تازه و باکیفیت و با ماندگاری بالا استفاده کنید. به طور مثال گل های رز و گل های ارکیده بسیار مناسب هستند و از گل های ادریسی اصلاً برای تزیین کیک استفاده نکنید.

جهت جلوه ی بیشتر گل های روی کیک بهترین کار انتخاب و استفاده از گل ها با سایز های متفاوت است. از سایز های بزرگ و کوچک به صورت ترکیبی استفاده کنید تا زیبایی بیشتری به کیک بدهید.

دیزاین کیک با گل رز

سوالات متداول

برای تزیین کیک با گل های طبیعی یا مصنوعی، چه گل هایی بیشتر مناسب می باشند؟

این مورد کاملا سلیقه ای می باشد. اما باید از گل های پر و باکیفیت با ماندگاری بالا استفاده شود. گل های ارکیده، داوودی، مریم، رز، آفتابگردان و عروس مناسب دیزاین کیک می باشند.

برای تزیین کیک شکلاتی و رنگ تیره چه گل هایی مناسب تر و زیباتر می باشند؟

برای دیزاین کیک های شکلاتی و یا با رنگ خامه تیره بدلیل تیره بودن بهتر است از گل های رنگ روشن مثل سفید، صورتی و یا زرد، قرمز متناسب و هماهنگ با کیک استفاده شود تا جلوه ی بیشتری داشته باشد.

ایده ی استفاده از تزیین کیک با گل های طبیعی در مراسم های ازدواج و عروسی چیست؟

برای متزیین کیک با گل های طبیعی یا مصنوعی در مراسم های عقد و نامزدی و یا عروسی می توانید نوع و رنگ گل ها را هماهنگ و متناسب با گل آرایی میز و مراسم و لباس و دسته گل عروس انتخاب کنید.

سخن آخر

در حال حاضر کیک ها علاوه بر تولد جزیی از مهمانی ها، جشن ها، مراسم های ازدواج مثل عقد و نامزدی و عروسی، عروسی و غیره هستند و علاوه بر طعم و نوع کیک زیبایی و جلوه ی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از موارد دیزاین کیک ایده ی بسیار جذاب و خاص و زیبای تزیین کیک با گل های طبیعی و مصنوعی می باشد که بسیار مورد توجه و پسند قرار گرفته که در این مقاله از وبلاگ آکادمی آموزش گل آرایی به آن پرداخته شد. امیدواریم که مورد توجه و استفاده قرار بگیرد و چنانچه ایده، نظر و پیشنهادی داشتید می توانید با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

امتیاز خود را ثبت کنید

از تیم محتوا و پشتیبانی

ما در تیم تولید محتوای سایت آکادمی علی ولی در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه گل آرایی و راه‌های کسب درآمد از آن را برای شما فراهم کنیم.

مشاهدهٔ بایگانی

2 دیدگاه دربارهٔ «جدید ترین روش های گل آرایی و تزیین کیک با گل»

سلام و احترام. ممنون از توجه شما

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *