دسته‌ها
آموزش

روش های کسب درآمد از گل آرایی

گل نماد زیبایی و زندگی است و امروزه مردم هزینه های زیادی را بابت گل و دیزاین آن برای مراسم های مختلف می پردازند بر همین حساب هنر گل آرایی و آموزش صحیح و حرفه ای آن بسیار مورد اقبال هنرجویان و علاقه مندان به این حرفه و هنر قرار گرفته؛ از همین رو در این مقاله از وبلاگ مدرسه ی گل آرایی علی ولی قصد داریم به انواع روش های کسب درآمد از گل آرایی بپردازیم.

لزوم آموزش برای شروع کسب درآمد از گل آرایی

تزئین گل مهارتی است که با بهره گرفتن از سلیقه و شم هنری هر فرد بوجود می آید. این حرفه بر چهار اصل تناسب، توازن، ریتم و تسلط استوار است. این هنر از دیر باز با سبک های مختلف و سلیقه های گوناگون از سبک شرقی گرفته تا اروپایی و مدرن پایه ثابت تمامی جشن ها و مراسم ها و هدایا بوده است. برای کارآفرینی در هر زمینه ای ابتدا باید مهارت های آن را یادگرفت در هنر گل آرایی هم چه بخواهید از آن کسب درآمد کنید چه برای استفاده ی شخصی برای دیزاین منزل و میز ناهار خوری و مراسم های خصوصی تان بهره بگیرید ابتدا باید آموزش این هنر را فرا بگیرید.

آموزش گل آرایی، در همین سایت به شما کمک می کند تا تمام فوت و فن ها و ریزه کاری های این هنر را به خوبی آموزش ببنید و با به روز رسانی اطلاعات، جدیدترین آموزش ها را در دسترس داشته باشید.

ابزار گل آرایی

میزان درآمد یک گل آرا چقدر است؟

طبق گفته منابع خارجی درآمد فردی که به گل آرایی مشغول است حداقل 29,140 دلار است! (که تصویر آن را در زیر میتوانید مشاهده کنید)

میانگین درآمد گل آرایی در سال 2021

در ایران این مبلغ حدود 810 میلیون تومان در سال می‌شود! شاید با خودتان بگویید که این مبلغ خیلی زیاد است و هیچ فردی نمیتواند با کسب درآمد از گل آرایی به این مبلغ برسد. اما اینطور نیست و این حرف ها بی حساب و الکی نیست. داشتن درآمد بالا از هر کسب و کاری نیازمنده حرفه‌ای بودن در آن حوزه هست که گل آرایی هم از این قاعده مستثنی نیست!

گل فروشی آنلاین

اگر تازه با این هنر آشنا شدید و به صرافت مغازه گرفتن افتادید بهتر است به شما پیشنهاد دهم فعلا این کار را نکنید و قبل از آن روی پیج تان سرمایه گذاری کنید به چند دلیل، دلیل اول اینکه پیج اینستاگرام برعکس مغازه نیاز به سرمایه ی خاصی ندارد پس می توانید بدون دغدغه مالی پیج تان را گسترش دهید مشتری جذب کنید و به درآمد برسید.

دلیل دوم اینکه با این مغازه مجازی نیازی به پرداخت و پیگیری مالیات، اجاره و… ندارید؛ به اضافه اینکه از سراسر ایران می توانید مشتری جذب کنید، دلیل سوم بهره وری از زمان و انرژی است. به جای روزی 16 ساعت کار حضوری در مغازه با روزی 3 تا 4 ساعت کار و هزینه یک دهم سرمایه مالی مغازه می توانید چندین برابر یک فضای فیزیکی کسب درآمد داشته باشید.

ما در آکادمی علی ولی با ارائه آموزش اینستاگرام بهترین و جدیدترین آموزش ها را در این حوزه در اختیار شما قرار می دهیم و شما می توانید به واسطه ی یادگیری این مهارت های کاربردی از فروش آنلاین تان به درآمد بی نهایت برسید.

نمونه دسته گل

برای مغازه ی گل فروشی به چه چیزهایی نیاز داریم؟

وقتی در فروش آنلاین و پیج اینستاگرام ات مهارت لازم را گرفتی حالا می توانیم به سراغ مغازه دار شدن بروید و به اصطلاح بدون خاک خوری از همان روز اول می توانید به کسب درآمد از گل آرایی بپردازید. اما برای این که بتوانید در فروش حضوری هم مثل فروش مجازی موفق باشید رعایت این اصول حتمی است.

اخلاق و مشتری مداری

از مهم ترین ارکان در هر فروش همین اخلاقی و مشتری مداری است. همیشه شما اول به مشتری سلام کنید، تمام توجه و حواستان به مشتری باشد و با لبخند جواب او را بدهید تا قبل فروش محصول انرژی و حس خوب را به او منتقل کنید. به علاوه اخلاق شما باید به مشتری حس اعتماد و امنیت بدهد. لبخند و خوشرویی گوشه ای از پازل موفقیت در خرید و فروش است.

برای کسب درآمد از گل آرایی مشاور باشید نه فروشنده

به جای اینکه صرفا به فکر فروش محصول تان باشید به عنوان یک مشاور مشتری تان را همراهی کنید این نکته به غیر از کسب درآمد از گل آرایی در تمام فروش های موفق صادق است، اکر فکر می کنید که دسته گل ارزان تر هم کار مشتری تان را راه می اندازد حتما به او، آن را پیشهاد کنید و گل های با دوام تر را معرفی کنید.

خوش سلیقه باشید تا در کسب درآمد از گل آرایی موفق تر باشید

از دکوراسیون شروع کنید،قبل از اینکه مشتری به سمت جنس مورد نیازش برود، حال و هوا و دکوراسیون مغازه در یک نگاه کلی از نظرش می گذرد. این اولین نمره ی منفی یا مثبتی است که فروشنده از مشتری می گیرد. دکور یکی از عوامل مهم کشش مشتری به مغازه است. حتی اکر قصد خرید نداشته باشد!

گل فروشی

در اجرای کارتان متمایز باشید، این تمایز است که شما را در رقابت ها پیروز نگه می دارد، دانش و آموزش برای همه یکسان است اما این خود فرد است که می تواند با خلاقیتش در کار تمایز ایجاد کند، مثلا لیستی از مشتریان دائم تان داشته باشید و برای تولدشان، شاخه گلی را به عنوان هدیه در نظر بگیرید یا با یک تخفیف ویژه غافلگیرشان کنید و…

تنوع جنس تان را بالا ببرید، تنوع جنس در گل فروشی خودش یک امتیاز است، می توانید در کنار گل های طبیعی از فروش کاکتوس، گل های آپارتمانی و حتی عروسک های فانتزی هم بهره ببرید تا مشتری در هی حالتی از مغازه ی شما دست خالی بیرون نرود.

برای مغازه ی گل فروشی چقدر سرمایه لازم است؟

ابتدا باید ذکر شود که هر کاری نیاز به سرمایه دارد اما این هنر و کسب و کار آن برخلاف بسیاری از شغل های دیگر سرمایه ی زیادی نمی خواهد.یعنی اگر بخواهید یک مغازه ی 20 تا 30 متری را گل فروشی کنید. به غیر از کولر و دکوراسیون که در همه مشاغل لازم است، تخمین قیمت اجناس مغازه یشما بین 15 تا 20 میلیون تومان می باشد. در واقع بزرگترین سرمایه در کار گل فروشی و کسب در آمد از گل آرایی خلاقیت، مهارت و ایده پردازی شماست.

وسایل و ابزار گل فروشی را از کجا تهیه کنیم؟

در بیشتر شهرها و شهرستان ها کسانی هستند که پخش گل دارند، یعنی دیگر نیازی به رفت و آمد به بازار گل تهران نیست، اما اگر می خواهید خودتان مستقیم از بازار تهران گل تهیه کنید و از این شهر دور هستید می توانید به افرادی در این بازار مراجعه کنید که از شما سفارش می گیرند و با گرفتن درصد کمی آن را کارتن شده و برای شما می فرستند، فقط کافی است یک بار به بازار گل بروید و همه چیز را از نزدیک ببینید و بپرسید.

سوالات متداول

میانگین درآمد گل آرایی در جهان چقدر است؟

طبق گفته منابع معتبر و سایت های خارجی میانگین درآمد یک گل آرا بصورت ماهیانه 29,140 دلار میباشد

وسایل مورد نیاز گل فروشی را از کجا تهیه کنیم؟

اگر در شهر تهران هستد خیلی راحت می توانید صفر تا صد وسایل گل فروشی را از بازار گل تهران تهیه کنید. یا به افرادی در این بازار مراجعه کنید که از شما سفارش می گیرند و با گرفتن در صد کمی آن را کارتن می کنند و برای شما می فرستند.

برای کسب درآمد از گل آرایی چطور تبلیغات کنیم تا به درآمد بیشتر برسیم؟

اگر می خواهید چندسال زودتر از موعد به نتیجه ی مطلوب برسید، تبلیغات موثر داشته باشید. سایت بزنید و چند نمونه از کارهایتان را به اشتراک بگذارید. در فضای مجازی مثل اینستاگرام و تلگرام فعالیت کنید و سفارش حقیقی بگیرید.

سخن آخر

برای شروع این هنر و کسب درآمد از گل آرایی باید مثل هر حرفه و هنر دیگری مهارت های آن را فرا گرفت. با استفاده از آموزش گل آرایی این امکان را به شما داده می شود تا با بهره‌گیری از بروزترین آموزش های دیزاین گل به یک فروشنده و دیزاینر گل حرفه ایی تبدیل شوید. البته مهم ترین ویژگی هر گل آرا سلیقه، خلاقیت و ایده پردازی اوست. منتظر نظرات و دیدگاه های شما در بخش کامنت ها هستیم.

منابع:

collegegrad

Salary

4.3/5 - (56 امتیاز)

از تیم محتوا و پشتیبانی

ما در تیم تولید محتوای سایت آکادمی علی ولی در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه گل آرایی و راه‌های کسب درآمد از آن را برای شما فراهم کنیم.

مشاهدهٔ بایگانی

83 دیدگاه دربارهٔ «روش های کسب درآمد از گل آرایی»

سلام، ممنون از توجهتون
این مورد ویرایش شد (البته در همین لحظه که پاسخ شمارو میدیم این عدد به 52,763$ در سال افزایش پیدا کرده)

سلام و عرض ادب
کارتون عاااالیه استاد، سپاس از بابت نکاتی که با حوصله جمع آوری فرمودین و نکات ارزشمندی از تجربیات گرانبهای حضرتعالی که در اختیار ما میذارین .

سلام و احترام. مرسی از توجه شما. خداروشکر که مورد توجه شما قرار گرفته

پاسخ

مقاله عالی بود من عاشق گل و گیاه بودم و هستم و مقاله کمک زیادی کرد به اگاهیم و اینکه چجوری برم دنبال کار گل .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *