دسته‌ها
آموزش

ایده های خاص برای گل آرایی مراسم ازدواج و عروسی

گل زیباترین و چشم نوازترین آفریده است که هرجایی استفاده شود خالق زیبایی و شادابی است. از قدیم الایام از گل برای مواقع مختلف مثل دیزاین محل کار و زندگی، عیادت بیمار، ابراز علاقه و هدیه به افرادی که دوستشان داریم، احترام به افراد، جشن ها، اعیاد، مکان ها و مجالس مذهبی و گل آرایی مجالس سوگواری، گل آرایی مراسم ازدواج از خواستگاری تا عروسی و جهیزیه و غیره استفاده می شده است.

امروزه‌ هم گل آرایی با پیشرفت گسترده تر و ايده های زیباتر و هنرمندانه تر جایگاه ویژه تری پیدا کرده است. اصول مهمی که در آموزش و انجام این هنر بسیار گسترده و انجام گل آرایی مراسم ازدواج وجود دارد، آشنایی و حرفه ای شدن در شناخت رنگ ها، هارمونی، ترکیب آنها باهم و زیبایی شناسی و ذوق و سلیقه ی خود شخص گل آرا و طراح می باشد. گل و برگ ها باید طوری کنارهم قرار گیرند که زیبایی و جذابیت را چند برابر کنند.

گل آرایی مراسم ازدواج

برای حفظ تناسب و زیبایی در گل آرایی مراسم ازدواج باید به سه اصل توجه داشته باشید :

  • مرکز کار
  • نوع و ساز گل و برگ
  • فرم گل و برگ

مرکز کار به معنای این است که دقت کافی داشته باشید که همیشه گل های بزرگ و زیباتر در وسط و کاملاً در معرض دید کار قرار گیرد و همچنین گل و برگ هایی که کنار هم قرار می گیرند باید شبیه هم و زیبا و چشم نواز باشد.

به طور مثال اگر از گل ظریف استفاده می شود برگ و شکوفه های کنار آن هم نازک و ظریف انتخاب شود و برعکس.

درمورد فرم گل ها هم یعنی گل های گرد و خطی. گل‌های رز، داوودی و میخک و.. گل‌های گرد می‌گویند. و گل‌هایی مثل گل‌های مریم و گلایل را گل‌های خطی می گويند.

مناسبت ها و مراسم هایی هستند که گل جزء جدانشدنی آنهاست و زیبایی گل همیشه زینت بخش بوده است مانند مراسم ازدواج که از خواستگاری تا چيدمان جهیزیه از گل ها استفاده می شود که در این مقاله به آنها می پردازیم.

موارد استفاده از گل آرایی در مراسم ازدواج

1. گل آرایی مراسم خواستگاری

خیلی مهم است که جلسه ی مهم و جدی خواستگاری از سمت هر دوخانواده زیبا و شیک و بااحترام برگزار شود. چرا که کوچکترین تزئینات هم مهم است. و عروس و داماد نباید از گل و گل آرایی مراسم ازدواج ازجمله خواستگاری غافل شوند. قراردادن گل درکنار سینی چای ایده ی خاص و جذابی است. و یا میز جلوی مهمانان از سبد و یا یک گلدان زیبا با گل های طبیعی استفاده کنید.

و همچنین دسته گل خواستگاری که خانواده ی داماد برای جلسه ی مهم خواستگاری یک سبد یا دسته ی گل خیلی شیک و باشکوه با ترکیب رنگی مناسب انتخاب کنند.

دستبند گل آرایی شده

2. استفاده از دستبند و یا حلقه ی سر گل آرایی مراسم ازدواج و عقد

عروس خانم ها در مراسم ازدواج و عقدشان می توانند با استفاده از گل آرایی، دستبند گل آرایی شده با گل های طبیعی یا مصنوعی داشته باشند و جذاب تر اینکه این دستبند گل می تواند با گل یقه کت داماد ست شود و همه چیز را بسیار جذاب تر از قبل نشان دهد. از آنجایی که در مراسم و عکس ها دست ها مورد توجه هستند و این اکسسوری های فانتزی با گل آرایی زیبایی خاصی خلق می کند.

و همچنین اگر در مراسم عروسی خود از دوستان و افراد نزدیک خود به عنوان ساقدوش دعوت می کنید می توانید دستبند گل را با آنها ست کنید. اگر خواهان نگهداری این اکسسوری ها و گیفت های گل آرایی مراسم ازدواج هستید از گل های مصنوعی ظریف و درجه یک استفاده کنید.

3. دسته گل عروس برای عروسی

دسته گل جزء جدانشدنی از استایل عروس هاست. مدل های بسیار زیاد و متنوعی برای انتخاب دسته گل عروس وجود دارد. می‌توانید از دسته گل توپی، ساده یا آبشاری در سایز دلخواه استفاده کنید. دسته گل آبشاری یک مدل کلاسیک است که اولین بار توسط پرنسس دایانا درسال 1981 استفاده شد.

دسته گل عروس در مراسم ازدواج

4. دیزاین سفره عقد با گل آرایی

وسایل سفره عقد دارای مدل های بسیار متنوع و زیبایی ازجمله ساده تا مجلل می باشد که در هرنوع از آن می توان با گل آرایی زیبایی آن را چندبرابر کرد. گل آرایی در هر قسمت از آن قابل اجرا است.

5. دیزاین خرید و هدایا با گل آرایی در مراسم ازدواج و عروسی

هدایای خریداری شده ی عروس و داماد که برای سفره ی عقد و عروسی و درکنار جهیزیه قرار داده می شود باید بسیار شیک و باسلیقه تزئین شوند و چه بهتر که این هدایا با گل آرایی بسته بندی و مزین شوند. و مهم ترین قسمت این خرید حلقه ی عروس و داماد است که زیبایی جاحلقه ای بسیار مهم است و این زیبایی با گل آرایی خلق می شود. وهمچنین زیبایی اطراف آن را هم با طراحی و دیزاین با گل وگل آرایی چند برابر کنید.

6. دیزاین میز نامزدی و بله برون با گل آرایی

دیزاین میزنامزدی و یا بله برون بسیار مهم می باشد و اصلا نباید استفاده از گل و گل آرایی فراموش شود. هدايای بله برون و عقد با تزئینات گل های تازه و طبیعی بسیار باشکوه تر و چشم نوازتر و جذاب تر خواهد بود.

گل آرایی مراسم ازدواج

7.گل آرایی مراسم حنابندان

یکی از رسوم قدیمی مراسم ازدواج برای بعضی از افراد در بعضی از کشورها و شهرها مراسم حنابندان است که معمولاً یک شب قبل از مراسم عروسی است و دارای رسوم وآداب خاص خود است. دیزاین ظرف حنا و مراسم حنابندان خیلی مهم است. با طراحی و گل آرایی ظرف حنا زیبایی خاص و جذاب و چشم نوازی را خلق کنید.

8. عکاسی با دیزاین گل آرایی

مراسم ازدواج بسیار خاطره انگیز و مهم ترین بخش زندگی هر فردی است. عروس و داماد برای برگزاری این مراسم ها حساسیت زیادی دارند و هزینه و زحمت زیادی را برای هرچه بهتر برگزار شدن را متحمل می شوند. و تمایل زیادی برای ثبت همه ی این خاطرات دارند. استفاده از گل آرایی در استودیو و باغ ها برای عکاسی بسیار مهم است و زیبایی عکس ها را چندبرابر خواهد کرد.

9. ماشین عروس مراسم ازدواج و عروسی

از قدیم الایام تا به امروز گل آرایی ماشین عروس جزء اصلی ترین کارها بوده و هست. با گذر زمان شاهد تنوع و مدل های خیلی بیشتری در دیزاین ماشین عروس هستیم. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله 3 روش جذاب تزیین ماشین عروس را مطالعه کنید.

10. دیزاین مسیر ورودی عروس و داماد در باغ و تالار با اجرای گل آرایی مراسم ازدواج و عروسی

يکی از قسمت‌های اصلی که عروس و داماد برای انتخاب محل مراسم ازدواج خود به آن توجه دارند مسیر ورودی و زیبایی آن است. معمولاً گل آرایی ها به صورت کمانی یا به پوششی و روی زمین جهت خاص و شیک و مجلل بودن هرچه بیشتر آن قابل اجراست.

گل آرایی مسیر ورودی

11. جایگاه عروس و داماد و مهمانان در مراسم های ازدواج و عروسی :

خاطره ای که مهمانان از عروسی افراد در ذهن خود دارند تصویر عروس و داماد در جایگاه آن تالار و باغ و یا محل برگزاری است. به همین دلیل باید بسیار زیبا و جذاب باشد و گل آرایی گزینه ی مهمی است و باعث هرچه باشکوه تر بودن جایگاه می شود.

  • استفاده از کمان گل برای جایگاه انتخاب خوبی است.
  • ایده ی خاص باغ وارونه بسیار عالی و فوق العاده است. باغ وارونه به معنای آرایش سقف با گل آرایی باعث جلوه و شکوه بسیاری خواهد بود.
  • گل آرایی تمام سفید هم برای گل آرایی مراسم ازدواج ظاهر شیک و خاصی دارد.
  • میز مهمانان با گل آرایی بسیار مورد توجه است. استفاده از گل های رز و داوودی و کوکب روی دستمال سفره باعث زیبایی هرچه بیشتر میز پذیرایی می شود.
  • ایده ی تزئین کیک های مراسم ازدواج با گل های طبیعی هم بسیار جذاب و خاص است. همچنین ایده ی بعدی درست کردن اول حرف اسم عروس و داماد با باکس گل و آویز کردن آنها در مراسم هاست.

سوالات متداول

1. اکسسوری های مناسب برای استفاده در مراسم عقد و ازدواج چیست؟

دسته گل عروس، دستبند های گل آرایی شده، حلقه ی سر گل آرایی شده، گیفت های کوچک گل آرایی شده که به عنوان یادگار به مهمانان داده می شود، تزیین خودکار و دفتر عقد و ازدواج و غیره.

چه قسمت هایی در محل برگزاری مراسم ازدواج میتوان با گل آرایی دیزاین کرد؟

قسمت درب ورودی، مسیر ورودی عروس و داماد، سقف قسمت جایگاه و روی میز جلوی عروس و داماد، استفاده از کمان گل در قسمت های ورودی و جایگاه عروس و داماد، روی میز های پذیرایی مهمانان، استفاده از گل روی دستمال سفره میز پذیرایی، استفاده از باکس گل اول حرف اسم عروس و داماد و غیره.

سخن آخر

وجود گل و گل آرایی همیشه زینت بخش و بهترین گزینه برای دیزاین مناسبت های مختلف بوده و هست. و مناسباتی وجود دارد که گل آرایی جزء جدانشدنی آن خواهد بود، از جمله گل آرایی مراسم ازدواج و عروسی (خواستگاری تا جهیزیه) که البته افزون بر مطالب و ایده های گفته شده ایده های بسیار متنوع دیگری وجود دارد که شما کاربران عزیز میتوانید با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

3.8/5 - (17 امتیاز)

از تیم محتوا و پشتیبانی

ما در تیم تولید محتوای سایت آکادمی علی ولی در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه گل آرایی و راه‌های کسب درآمد از آن را برای شما فراهم کنیم.

مشاهدهٔ بایگانی

28 دیدگاه دربارهٔ «ایده های خاص برای گل آرایی مراسم ازدواج و عروسی»

سلام و احترام. ممنونم از همراهی شما

پاسخ

سلام و احترام. ممنونم از همراهی شما و دعای خیرتون

پاسخ

سلام و درود
بسیار عالی بود استاد فقط آموزش هایی از باغ وارونه رو هم بزارین لطف میکنین

سلام و احترام. ممنون از توجه شما. بله حتما

پاسخ

درودبرشما. مرسی همچنین شما همراه عزیز

پاسخ

سلام و احترام. مرسی از توجه شما. انشالله که خیلی زود مورد استفاده تون قرار میگیره

پاسخ

قشنگترین وزییاترین نوری که خداونددمیده به روی هستی صدرصدزیبایی وجودخودشه باهرگلبرگی باهررنگی وهرظرافتی که کافیه بایک نگاه بهش روح آدمی سرشارازسرزندگی وشادابی بشه ….فوق العاده بودجناب اقای ولی🌹

سلام و احترام. مرسی از این جملات قشنگ و طبع لطیف شما. لحظاتتون به زیبایی والانعمت الهی گل

پاسخ

سلام جناب اقای ولی شما و تیمتون بینظیرید 👍👍👍👍🌹🌹🌹🙏🏽🙏🏽

سلام و احترام. مرسی از شما همراه عزیز

پاسخ

زیبایی مراسم عروسی با گل آرایی هزار برابر میشه واقعا. ایده های خیلی خوبی داخل مقاله ها ذکر کردید. متشکرم از شما

سلام و احترام. بله دقیقا. امیدواریم که مطالب مورد استفاده قرار بگیره

پاسخ

سبک مراسم های اروپایی شده فقط گل آرایی‌.ولی خیلی گرون میشه 🙄😐

سلام و احترام. تشکر از توجه شما. بله درسته ولی گل آرایی واقعا زیبایی خاص و شیکی به مراسم ها خصوصا مراسم ازدواج میده

پاسخ

سبک مراسم های اروپایی شده فقط گل آرایی‌.ولی خیلی گرون میشه 🙄

سلام و احترام. بله درسته ولی گل آرایی زیبایی خاص و به یادماندنی تری به مراسم ها میده

پاسخ

چی از این بهتر که ادم گل آرایی مراسم شادی رو انجام بده😍😍😍

درود برشما. بله قطعا که گل آرایی زیبایی هر مراسمی رو دوچندان میکنه.

پاسخ

اقا مرررررسی عالی بود
از این مقالات بیشتر بذارید تا انگیزه ازدواج پیدا کنیم 😁😁😁

خواهش میکنم. مرسی از نگاه شما. حتما چشم

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *