دسته‌ها
آموزش

هرآنچه باید در مورد تأثیر گل آرایی هتل و رستوران بدانید

گل و گیاه هرجایی که باشد باعث عملیات تصفیه هوا و پخش رایحه خوش و انتقال احساس شادابی و نشاط و سرزندگی می شود. گل نماد گرما و صمیمیت و عشق و محبت و زیبایی است. وجود گل ها و گل آرایی هتل و رستوران و یا در هر مکان و هر دیزاینی استرس را کاهش می دهد و آرامش و حس خوبی را در افراد ایجاد می کند.

علاقه ی انسانها به گل و گیاه و فضای سبز یک امر طبیعی و فطری و ذاتی است. حتماً این تجربه را داشتید که وقتی سفر به مناطق سرسبز مثل شمال کشور را دارید همیشه انتخاب شما برای هتل ها مکانی است که چشم انداز سرسبز و قشنگ تری داشته باشد و عموماً قیمت بالاتری هم دارند.

گل مناسب ترین گزینه برای طراحی و دیزاین هرفضایی خصوصاً در هتل و رستوران و کافی شاپ ها و در هر مناسبت و مراسمی می باشد و باعث تأثیر مثبت در مهمانان و مشتری ها می شود. گل آرایی هتل و رستوران و استفاده از گل های طبیعی در فضای داخلی هتل ها، تالارها باعث می شود که مهمانان استقبال بیشتری داشته باشند و باعث تأثیرات مثبت روی کارمندان رستوران هم می شود که درنهايت به مهمانان منتقل می شود.

گل آرایی در سالن هتل

نکات انتخاب گل برای گل آرایی هتل و رستوران

کیفیت و انتخاب و طراحی نوع گل و گل آرایی هتل و رستوران به طور غیرمستقیم درجه و ارزش آن هتل و رستوران را نشان می دهد.برای انتخاب گل مناسب در گل آرایی باید به رنگ و طراحی و همچنین میزان نور، رطوبت و جو آن هتل و رستوران و کافه توجه داشت.

استفاده از گل های تک رنگ در کافی شاپ فضای ساده و شیک تری را ایجاد می کند و یکی از بهترین گل های مورد استفاده گل اُرکیده است که از نظر ظاهر شیک و خاص و با رنگ های متنوع است. در پیج ها شاهد عکس هایی ازمهمانان و مسافران هستید که در فضاهای زیبا و درکنار دیزاین و گل آرایی لابی در هتل ها به یادگار از خود می‌گیرند که باعث ماندگاری یک خاطره خوب در آن هتل و رستوران و یا کافی شاپ و ماندگاری نام آن مکان خواهد شد.

زمانی که افراد از خوبی یک رستوران تعریف می کنند در واقع از آن آرامش و حس خوبی که از آن رستوران گرفتند تعریف می کنند. این حس شامل یک ترکیب از نوع و چيدمان غذا، برخورد پرسنل و کارکنان، طراحی و دیزاین زیبا، گل آرایی و شمع آرایی است که حس خوب و آرامش در محیط را توصیف می کند.

دیزاین ورودی هتل و رستوران با گل آرایی

زیبایی قسمت ورودی در هتل و رستوران و کافی شاپ بسیار مهم و تاثیر گذار است. می‌توان جهت دیزاین ورودی هتل ها، رستوران و کافی شاپ از گل آرایی مناسب با طراحی فضا و یا قراردادن گل ها روی پایه های بزرگ استفاده کرد و باعث تأثیرات مثبت در بدو ورود خواهد شد.

دیزاین و گل آرایی روی دیوار

یکی از ایده های خاص جهت گل آرایی هتل و رستوران و کافی شاپ دیزاین یک دیوار با گل است. به طوری که یک دیوار کامل را در نظر گرفته و به طور کامل روی آن گل آرایی انجام بگیرد. از گل تک رنگ و یا از گل هایی با ترکیب رنگی نزدیک به هم استفاده شود. زیبایی این کار به طرز شگفت انگیزی بالا و خاص است.

گل و گل آرایی میز لابی

وجود یک سبد یا دسته گل روی میز هتل نماد و نشانه ی یک خوش آمد گویی صمیمی به میهمانان است و محیط و رابطه ی گرم و صمیمی را ایجاد می کند. این کار یا روی میز از طریق اسفنج و گل و برگ ها گل آرایی انجام می شود و یا از گلدان و یا سبد بزرگ استفاده می شود.

گل آرایی روی میز رستوران

گل آرایی روی میزها در هتل و رستوران ها

وجود گل آرایی باعث قشنگی و رنگ بخشیدن و تبدیل هر فضای سردی به مکانی گرم و پر از حس خوب می‌شود. میز رستوران ها هم جای مناسب دیگری برای گل آرایی و قراردادن گل است. کیفیت و انتخاب و طراحی نوع گل و گل آرایی هتل و رستوران به طور غیرمستقیم درجه و ارزش آن هتل و رستوران را نشان می دهد.

وجود گل، گلدان، باکس گل، گل آرایی کوچک و شمع روی میز رستوران و کافی شاپ حس و حال خوب و صمیمیت بین مشتریان ايجاد می کند. البته باید به این موضوع هم دقت وتوجه داشته باشید که گل هایی که روی میز استفاده می شود نباید رایحه ی قوی داشته باشد که مشتری و مهمان بتواند به راحتی با عطر غذاها ارتباط بگیرد.

اندازه ی گل های روی میز باید متناسب باشد و جلوی دید مشتری و مهمانان دور میز را نگیرد. گل آرایی باید جذاب باشد نه شلوغ و عامل حواس پرتی. درنتیجه نوع طراحی و گل آرایی در نشان دادن زیبایی بیشتر گل ها مهم و مؤثر است.

در طراحی و گل آرایی میزها باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر نوع گل و هر رنگی تأثیر خاص دارد و باید به هماهنگی بین نوع و رنگ و دیزاین آنها با شهر، زمان ومکان و موقعیت توجه و دقت کافی راداشته باشید.

همچنین می توانید با استفاده از خلاقیت و سلیقه از گل های جدید و ترکیب گل و برگ صحرایی و یا خاص تر، سبک های جدید تری را برای گل آرایی هتل و رستوران و کافه ها ایجاد کنید. اینکار باعث ایجاد تجربه های جدیدتری برای مشتریان می‌شود.

گل آرایی روی میز

طراحی و گل آرایی با توجه به مراسم و مناسبت های مختلف

برای این منظور در گل آرایی هتل و رستوران می توان طراحی متناسب با مناسبت ها در نظر گرفت. مثل قرار دادن گل و شمع مخصوص روز عشق (ولنتاين) روی میز ها و گل آرایی در فضای رستوران و کافی شاپ ها..یا طراحی و گل آرایی با گل خشک پائیزی در فصل پائیز و یا گل آرایی برای شب یلدا. چيدمان و گل آرایی بهاری به مناسبت فصل بهار و عید و همچنین برای اعیاد و مناسبات گل آرایی های مناسب آن را درنظر گرفته شود.

می توان با توجه به توان مالی گل آرایی انجام داد. به طورمثال بجای گل رز در روز ولنتاین از گل‌های قرمز مثل گل داوودی، فریزیا و یا آلسترمریا هم استفاده کرد.

نحوه ی نگهداری گل آرایی هتل و رستوران و کافی شاپ

از گل های با مقاومت بالا استفاده شود. جهت تازه تر و شادابی گل ها بهتر این است که از غذای گل (فلاوِر فود) استفاده شود که در صورت اینکه بعد از یک هفته آب گلدان عوض نشد آب گلدان رنگ و بوی بد نداشته باشد و همچنین باعث افزایش عمر گل ها می شود.

پیشنهاد ما این است که در صورت امکان بعد از روز کاری گل‌ها از روی میزها جمع شده و به مکان سردتری منتقل شود و مجدداً روی میزها قرار بگیرد.

سؤالات متداول

جهت گل آرایی مناسبتی رستوران ها در روز ولنتاين چه گل‌ هایی را میتوان جایگزین گل رز کرد؟

از گل های قرمز مثل گل داوودی، فریزیا و یا آلسترمریا هم میتوان استفاده کرد.

جهت تازه نگهداشتن گل در هتل ها و رستوران و کافی شاپ چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

از گل‌هایی با مقاومت بالا استفاده شود.
بهتر این است که از غذای گل (فلاوِر فود) استفاده شود

سخن آخر

استفاده از گل ها و گل آرایی هتل و رستوران و کافی شاپ افزون بر اینکه باعث تصفیه هوا و پخش رایحه خوش می شود، باعث انتقال احساس شادابی و نشاط و سرزندگی وزیبایی و جذب مشتری می شود. علاوه بر مطالب گفته شده، سلایق و ایده های بسیار زیادی وجود دارد؛ شما هم می توانید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

از تیم محتوا و پشتیبانی

ما در تیم تولید محتوای سایت آکادمی علی ولی در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه گل آرایی و راه‌های کسب درآمد از آن را برای شما فراهم کنیم.

مشاهدهٔ بایگانی

4 دیدگاه دربارهٔ «هرآنچه باید در مورد تأثیر گل آرایی هتل و رستوران بدانید»

هر جا که گل باشه اون مکان زیباترین مکانه و زیبایی اونجا هزار برابر اضافه میشه. ممنون مفید بود واقعا

سلام و احترام. بله دقیقا همینطوره. ممنون از توجه شما

پاسخ

مثل همیشه جامع و کامل
مرسی از شما
فقط اینکه راجع به غذای گل (فلاورفود) هیچ اطلاعی ندادین
شاید خیلیا مثل من اولین بار هست ک میشنون
ممنون میشم توضیح مختصر بدید

ممنون از دقت و توجه شما، حتما یک مقاله رو به این موضوع اختصاص میدیم

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *