دسته‌ها
معرفی

معرفی کامل گل السترومریا، نماد فداکاری، حمایت و صمیمیت

گل السترومریا با نام علمی Alastromria گلی بسیار زیبا و محکم و بادوام و باکیفیت و باماندگاری بالا (میانگین تا ده روز) می باشد. دارای 60 گونه است و خاستگاه اصلی آن آمریکای شمالی و گونه های دیگر آن برای مکزیک، نیوزیلند، جزایر قناری و استرالیا است. در این مقاله از وبلاگ آکادمی علی ولی قصد داریم راجع به این گل زیبا باهم صبحت کنیم

نام دیگر آن سوسن پرویی و یا طوطی لیلی می باشد. گل السترومریا دارای ارتفاع 30 تا 140 سانتیمتر است و دارای رنگبندی زیبای نارنجی، زرد، سفید، قرمز و بنفش است. از نظر شکل ظاهری برگ های سبز به شکل متناوب و وارونه با لبه صاف و رگ برگ هایی به شکل موازی که در نزدیک دم برگ پیچیده می شود.

گل السترومریا نماد و معنای از خود گذشتگی، حمایت، ثروت، دنبال کردن رویاها، نجات و دوستی می باشد. رنگ صورتی و قرمز آن به معنای گرما و محبت نسبت به کسی که گل را به او می دهید می باشد. رنگ نارنجی آن به معنای تلاش و پشتکار در راه رسیدن به هدف است. و ترکیب دو رنگ سفید و زرد آن نشانگر اهمیت و نگرانی شما نسبت به گیرنده است.

دسته گل السترومریا

انواع گل السترومریا

گل السترومریا در هر دسته گل و باکس گل، گل آرایی و استفاده شود زیبایی چشم نواز و فوق العاده ای دارد و دارای انواع بسیاری می باشد که در این قسمت به بررسی آنها می پردازیم.

طلایی

گل السترومریا از نوع طلایی آن گلبرگ های کوچکی دارد که شبیه گل ارکیده است. رشد نوع انبوه و بوته ای می باشد و دارای ارتفاع 90 سانتیمتر است و در شرایط آفتابی و خاک مرطوب رشد بهتری دارد. گلبرگ های آن دارای رنگبندی طلایی، نارنجی است و از شروع تا اواسط تابستان غنچه دهی دارد.

لیگتو

گل السترومریا از نوع لیگتو با ارتفاع 90 سانتیمتر پیوندی است. رنگ های صورتی، سرخابی و نارنجی دارد که روی آنها رگه های متضاد با رنگ اصلی دارد.

بنفش

گل السترومریا از نوع بنفش با ارتفاع 45 سانتیمتر و دارای گلبرگ هایی به رنگ ارغوانی روشن و با کاسه ای به رنگ زرد است که کمی به سمت پایین خم می باشد. به حالت نیمه سایه یا آفتاب به طور کامل علاقه مند است. دسته گلی با گل بنفش با انواع دیگر بسیار جذاب و زیبا خواهد شد.

گل السترومریا بنفش

پرنسس فابیان

رشد گل السترومریا از این نوع از ابتدای فصل تابستان تا پاییز می باشد و ارتفاع 30 سانتیمتری دارد. این گل به خاک مرطوب و آفتاب نیازمند است و دارای گلبرگ هایی به رنگ زرد می باشد.

پرنسس دیانا

این نوع گل زیبا دارای ارتفاع 30 سانتیمتر می باشد و برای کاشت در حاشیه باغچه مناسب است. برای رشد مناسب خاک مرطوب و سایه و بدون باد نیاز دارد. از نظر ظاهری ورق هایی ورق هایی با رنگ زرد است که داخل آنها صورتی با رگه های زرشکی است.

اینتیکانچا

این نوع از گل السترومریا از نظر ظاهری گلبرگ های زرد با سایه های صورتی و خط های زرشکی دارد. و ملقب به آفتاب است. گل مورد علاقه ی پروانه ها می باشد و بسیار مقاوم است. نکته‌ای که وجود دارد این نوع گل در تماس مستقیم با پوست ممکن است حساسیت ايجاد کند.

یک نمونه السترومریا قرمز

نحوه ی آبیاری گل السترومریا

گل های السترومریا از آن دسته گل هایی است که نسبتاً به آب زیادی نیازمند است و تقریباً نباید ظرف آن از آب خالی شود. مناسب ترین سیستم های آبیاری این گل بارانی و قطره ای است.

خاک مناسب

خاکی که برای کاشت گل های السترومریا درنظر گرفته می شود باید مواد غذایی با نسبت های متناسب و بدون آفت و بیماری باشد. زهکشی مناسب داشته باشد. این نوع گل به خاک غنی و کمی اسیدی نیاز دارد. مخلوطی از پرلیت و نیمی کمپوست و تراشه های چوب و پوست پیشنهاد می شود. و همچنین با یک کود مکمل نیتروژن این گیاه را تغذيه کنید.

نور کافی برای رشد گیاه

گل السترومریا در طول روز 12 ساعت نور احتیاج دارد و زمانی که روزها کوتاه می شود در میزان گل دهی آن تأخیر ايجاد می شود به همین دلیل گاهی از نور مصنوعی استفاده می کنند. نور سفید باعث تحریک گل دهی می شود.

دما

گل السترومریا یک گل حساس به سرمای فراوان است به همین دلیل اکثرا در گلخانه نگهداری می‌شود. ودمای گلخانه باید بین 16 تا 18 درجه باشد. دمای بالا گل دهی را سریع می کند اما دمای خیلی بالا مثل بیشتر از 20 تا 25 ممکن است که باعث نقص در جوانه شود.

رطوبت استاندارد

هرچند که خشکسالی تا حدودی می تواند برای گل السترومریا قابل تحمل باشد ولی آن‌ها خاک مرطوب را ترجیح می دهند.

گل های زیبای السترومریا

نحوه ی کاشت گل السترومریا

کاشت و تکثیر گل السترومریا به سه روش انجام می گیرد که هرکدام را به طور جداگانه توضیح خواهم داد.

ریزوم

در این نوع از کاشت ریزوم ها باید 3 یا تعداد بیشتر دارای شاخه رویشی باشند. ریزروم را به تکه های کوچک برش دهید. دقت کنید که هر تکه باید دارای یک برگ و یک ریشه ی درحال رشد باشد.

برای کاشت ریزروم باید عمق خاک کم باشد و پس از اینکه ریزروم کاشته شد 6 تا 8 هفته تحت شرایط روز بلند یعنی 12 تا 16 ساعت آفتاب باشند.

بافت

برای تکثیر انبوه از روش بافت استفاده می شود. گل های السترومریا برای رشد مناسب به نور کافی، آبیاری زیاد و منظم و تغذيه ی کافی احتیاج دارند.

کاشت بذر

بذرها را در ارتفاع یک سانتیمتری و به طور مستقیم می کارند. برای اینکه گل ها بهتر جوانه بزنند باید یک دوره ی سه هفته ای در جای گرم و در دمای 21 درجه ای بمانند و بعد از سه هفته در سرما و در دمای 2 تا 5 درجه ای سپری کنند. بعد از يک ماه شروع به جوانه زنی خواهند کرد.

سوالات متداول

نماد و معنای گل السترومریا چیست؟

از خودگذشتگی، حمایت، ثروت، دنبال کردن رویاها، نجات و دوستی است.

انواع روش کاشت گل السترومریا چیست؟

ریزوم، بافت، کاشت بذر. برای اطلاعات بیشتر حتما این مقاله بخوانید

مناسب ترین سیستم آبیاری برای پرورش این گل چیست؟

سیستم آبیاری قطره ای و بارانی

سخن آخر

در این مقاله بصورت تقریبا کامل گل های السترومریا یا Alastromria را بررسی کردیم و فهمیدیم که گلی بسیار زیبا و محکم و با کیفیت و باماندگاری که میتواند تا ده روز سالم بماند. پس در نتیجه در مراسمات و مکان های مختلف میتونیم از این گل زیبا و بادوام استفاده کنیم.

باعث خوشحالی ماست چنانچه افزون بر مطالب گفته شده، ایده ها، نظرات . پیشنهادات خود را با ما و کاربران در میان بگذارید.

همچنین با اشتراک گذاری این مطلب در واتس اپ یا توییتر به محتوا فارسی باکیفیت حمایت کنید

5/5 - (1 امتیاز)

از تیم محتوا و پشتیبانی

ما در تیم تولید محتوای سایت آکادمی علی ولی در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه گل آرایی و راه‌های کسب درآمد از آن را برای شما فراهم کنیم.

مشاهدهٔ بایگانی

2 دیدگاه دربارهٔ «معرفی کامل گل السترومریا، نماد فداکاری، حمایت و صمیمیت»

خواهش میکنم. خوشحالیم که مورد توجه قرار گرفته.ممنون از شما

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *