دسته‌ها
آموزش

جریان انرژی و فنگ شویی با گل و گیاه

گل و گیاه موجوداتی زنده هستند و باعث تأثیرات مثبت در حال و احساسات خوب و تبدیل هر انرژی منفی به سمت انرژی مثبت در هر محیطی خواهند شد. و همچنین باعث افزایش تمرکز و عملکرد بهتر در محیط کار می شوند. در این مقاله درمورد فنگ‌ شویی با گل و گیاه صحبت خواهیم کرد.

فنگ شویی به چه معناست؟

فنگ شویی یک فن در چین باستان است و خاستگاه اصلی آن در قاره آسیا می باشد. فنگ شویی در لغت به معنای آب و باد می باشد و در اثر حرکت و درست به کاربردن عنصرهای مادی باعث جریان انرژی خوب و مثبت در زندگی خواهد شد. به این معنا که برای بهترین دکوراسیون و چیدمان گل ها در محل کار و زندگی استفاده می شود تا بالاترین تاثیر را بر تعادل و هماهنگی، حس خوب و آرامش، شادی و موفقیت، سلامتی و ثروت را داشته باشد. فنگ شویی با گل و گیاه هم یکی از این چیدمان هاست.

مهمترین نکات در رعایت فنگ شویی اجتناب از بی نظمی و به هم ریختگی، استفاده از خط ها و اشکال منحنی و رنگ های مناسب می باشد. عناصر پنج گانه مادی : آب، خاک، باد، آتش و اثر

نکات استفاده از گل و گیاه برای فنگ شویی

استفاده از گل و گیاه برای دیزاین و دکوراسیون محل کار و زندگی یکی از بهترین گزینه هاست و علاوه بر زیبایی با نگاه کردن به آن ها سرشار از سرحالی و نشاط و شادابی خواهید شد. و همچنین در بحث فنگ شویی با گل و گیاه استفاده از آنها باعث از بین رفتن انرژی های منفی و جریان انرژی مثبت می شود. در انتخاب نوع گل و گیاه اصولی است که بهتر است رعایت کنید. از گیاهان با برگ های پهن و بزرگ استفاده کنید.

فنگ شویی با گل و گیاه

برای خرید گل در منزل سعی کنید از غنچه استفاده کنید چون اگر تمام گل ها شکفته و باز باشد عمر گل ها کوتاه خواهد شد. برای قسمت های مختلف منزل و محل کار گل ها و گیاهان با گلدان های بزرگ و متوسط و متناسب با فضا انتخاب کنید. و برای میزها و قفسه ها گلدان های کوچک تر قرار دهید.

ورودی ها و یا کنسول و جاکفشی مکان مهم و مناسبی برای قرار دادن گلدان های بزرگ و یا متوسط هستند.

در آشپزخانه گوشه‌ ی دنجی ایجاد کرده و برایش یک گلدان بزرگ یا متناسب با آن فضا انتخاب کنید. عطر و دیدن گل ها و یا گیاهان سبز خستگی شما را از بین می‌برد و باعث ایجاد انرژی و نشاط در شما خواهد شد.

جهت های مناسب برای استفاده از گل و گیاه

بهترین جهت ها در مکان برای فنگ شویی با گل و گیاه جهت جنوب و شرق و جنوب شرقی است و باعث تعادل در آن مکان می شود. ترجیح این است که برای قسمت های شمال و غرب و شمال غربی از گل و گیاه استفاده نشود.

گل و گیاه در محل کار

طبق مطالعات انجام شده گل و گیاه در محل کار باعث عملکرد و کارایی بالاتر تا 15% و ايجاد نشاط، تمرکز، کاهش استرس و بهبود توانایی یادگیری می شود. گل و گیاه زنده در محیط کار باعث افزایش رضایت در کارمندان می شود و همچنین افرادی که با گیاهان بیشتری هستند روابط اجتماعی بهتری هم دارند. برای روی میز کار و فضاهای خالی محل کار خود از گلدان‌های بزرگ و کوچک نسبت به فضا استفاده کنید.

گیاه اپارتمانی

تأثیر گل و گیاه در تسریع بهبود بیماری

طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان گل و گیاه باعث کاهش ضربان قلب و تنظیم فشار خون خواهد شد و به بیماران در بهبودی سریع تر کمک می کند.

بهترین انتخاب برای فنگ شویی با گل و گیاه

همانطور که گفته شد گل و گیاه باعث جریان انرژی مثبت و دفع انرژی منفی خواهد شد. و همچنین عنصر دیگر برای افزایش آرامش و انرژی مثبت چوب است به همین دلیل توصیه متخصصان فنگ شویی استفاده از گل و گیاه با چوب زیاد است.

گیاه سانسوریا

گیاه مار نام دیگر سانسوریا است وعلت نام گیاه مار برگ های بلند این گیاه است. در مبحث فنگ شویی با گل و گیاه استفاده از گیاه سانسوریا انتخاب خوبی است. این گیاه سبز و زیبا باعث تولید یون های منفی و از بین بردن یون های مثبت می شود. یون های منفی هوای محیط را سالم تر می کند و هرگونه حساسیت و آلودگی را از بین می برد. سانسوریا قوی و مقاوم است و آبیاری این گیاه در هر دوهفته انجام شود.

گیاه سانسوریا

گیاه لی لیک؛ فنگ شویی با گل و گیاه

گیاه لی لی برای فنگ شویی با گل و گیاه یکی از گزینه های مناسب است. باعث از بین رفتن آلودگی و پاک و سالم کردن هوا در هر محیطی می باشد. گیاه لی لی یک گیاه مقاوم است و برای مکان های بسته و آپارتمانی مناسب است و به آب زیادی نیاز ندارد و هر دوهفته یکبار آبیاری مناسب است.

گل صدتومانی در فنگ شویی

این گیاه همیشه بهار در صورت نگهداری خوب یکی از گیاهان با عمر طولانی است. به علت جذب عشق و ثروت مناسب برای فنگ شویی است. دارای رنگبندی صورتی و قرمز است. گل صدتومانی باعث جريان انرژی بالایی می شود.

گیاه بامبو

گیاه بامبو در فنگ شویی

در فنگ شویی با گل وگیاه بامبو یکی از بهترین ها و محبوب ترین هاست. این گیاه به مراقبت زیادی نیاز دارد. یک روز در میان باید آب گلدان را عوض کنید. زیرا عوض نکردن آب گیاه بامبو ممکن است باعث اختلال در تولید انرژی مثبت شود.

گیاه یشم در فنگ شویی

برگ های گیاه یشم به سکه شبیه است و یشم هم به جذب ثروت معروف است. گل یا گیاه یشم در فنگ شویی به دلیل اینکه سکه نماد و نشان ثروت است، متخصصین فنگ شویی استفاده از هر تعداد از این گیاه را توصیه می کنند.

گیاه یشم در فنگ شویی

گیاه سرخس در فنگ شویی

در فنگ شویی با گل و گیاه، سرخس یکی از بهترین ها می باشد. سرخس به نگهداری و آبیاری زیادی نیاز ندارد و با هر اقلیمی سازگار است. اگر به هر دلیلی مدت زیادی از محل زندگی یا کار که سرخس در آن است دور باشید افزون بر این که هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد انرژی مثبت زیادی هم تولید شده که باعث القای لذت و حس خوب در شما می شود.

گیاه سرخس

گل مریم گلی

مریم گلی با هر اقلیمی سازگار است و باعث تصفیه هوا و از بین بردن انرژی منفی می شود. برای افرادی که دچار حساسیت هستند مریم گلی باعث بهبودی در آن ها می شود.

درخت پرتقال

عطر خوش پرتقال باعث شادابی و سرزندگی و آرامش می شود. افرادی که تجربه ی داشتن درخت پرتقال را دارند کاملاً به خوش شانسی و آرامش آن اذعان می کنند.

گیاه درخت پول

و در نهایت در جریان انرژی و فنگ شویی با گل و گیاه، درخت پول یکی دیگر از محبوب ها و تأثیرگذارترین هاست. همانطور که از نامش هم معلوم است باعث جذب ثروت و خوشبختی می شود.

درخت پول

سوالات متداول

گیاهان مناسب برای فنگ شویی چه گیاهانی می باشد؟

به طور کلی گل و گیاه در جریان انرژی مثبت و حال خوب موثر می باشد ولی گیاهانی مثل سانسوریا، لی لی، درخت بامبو، پرتقال، گیاه صدتومانی، ارکیده، گل یشم، درخت پول، مریم گلی و سرخس می باشد.

فنگ شویی به چه معناست؟

فنگ شویی در لغت به معنای آب و باد می باشد که در اثر حرکت و درست به کاربردن عنصرهای مادی باعث جریان انرژی خوب و مثبت در زندگی خواهد شد. به این معنا که برای بهترین دکوراسیون و چیدمان ها در محل کار و زندگی استفاده می شود تا بالاترین تاثیر را بر تعادل و هماهنگی، حس خوب و آرامش، شادی و موفقیت، سلامتی و ثروت را داشته باشد. فنگ شویی با گل و گیاه هم یکی از این چیدمان هاست.

سخن آخر

از آنجایی که گل و گیاه نفس می کشند باعث القای حس خوب و جریان انرژی است و بهترین گزینه برای دکوراسیون محل کار و زندگی است که علاوه بر زیبایی باعث حس آرامش و انرژی مثبت و دفع انرژی منفی می شود و در مبحث فنگ شویی با گل و گیاه دارای تاثیر زیادی می باشد. امیدواریم که از مطالب فوق نهایت استفاده را ببرید و همچنین منتظر سوالات، ایده ها و نظرات شما کاربران عزیز هم هستیم.

3.6/5 - (8 امتیاز)

از تیم محتوا و پشتیبانی

ما در تیم تولید محتوای سایت آکادمی علی ولی در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه گل آرایی و راه‌های کسب درآمد از آن را برای شما فراهم کنیم.

مشاهدهٔ بایگانی

6 دیدگاه دربارهٔ «جریان انرژی و فنگ شویی با گل و گیاه»

وجود گل و گیاه در فضای منزل و محل کار انرژی مثبت و چند برابری به آدم میده😍عالی عالی جناب ولی

سلام و احترام. بله دقیقا همینطوره. مرسی از لطف شما

پاسخ

بدون اغراق بگم یکی از کاربردی ترین مقالاتی بود که خوندم
مرسی بابت زحماتتون

چه اطلاعات جذابی حتما برای چیدمان خونه از این به بعد بهش دقت میکنم

عرض ادب و احترام. خیلی هم عالی. خوشحالیم که مطالب مورد توجه قرار بگیرن

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *