دسته‌ها
آموزش

بهترین دسته گل خواستگاری را برای به یاد ماندنی ترین شب زندگی انتخاب کنید

بعد از مدتها فرد موردعلاقه ای که دوست داری ادامه ی مسیر زندگیت همسفرت باشه را پیدا کردی و حالا رسیدی به بهترین روز سرنوشت ساز زندگیت یعنی روز خواستگاری. یکی از ارکان مهم و اصلی و همچنین عضو جدانشدنی ازدواج، انتخاب بهترین سبد گل و یا دسته گل خواستگاری می باشد که از مهم ترین انتخاب های زندگی خواهد شد و نشانگر سلیقه و شخصیت و همچنین اشتیاق و احساس شما خواهد بود.

و همچنین برای عروس هم بسیار مهم و به یاد ماندنی خواهد شد، خصوصاً اگر خانواده ها باهم ناآشنا باشند. بنابراین برای اولین برخورد خانواده ها گل مراسم خواستگاری نمادی از وجود احترام و عشق از سمت خانواده ی داماد برای عروس می باشد. پس در انتخاب آن دقت و توجه کافی را داشته باشید. حتماً همراه با سبد گل یا دسته گل خواستگاری شیرینی و یا شکلات های خاص و شکیل را هم تهیه کنید تا نهایت ادب و احترام را به میزبان نشان دهید.

انتخاب گل های مناسب برای دسته گل خواستگاری

این دسته گل یا سبد گل شما را به سمت سرنوشت و خوشبختی همراهی می کند. توجه داشته باشید که نوع و رنگ و کیفیت گلی که برای دسته گل یا سبد گل خواستگاری به کار برده می شود بسیار مهم است. برای خرید گل برای مراسم خواستگاری سخاوتمند و باسلیقه باشید. حتماً از گل های تازه و باکیفیت که برگ های پلاسیده و پژمرده ندارند و شاداب اند استفاده کنید. اگر از قبل با عروس آشنایی داشتید سعی کنید از گل های مورد علاقه او استفاده کنید و اگرنه می توانید از گل هایی که معرفی شده برای انتخاب بهتر کمک بگیرید و درنهایت انتخاب کننده ی بهترین ها باشید.

گل های رز در مراسم خواستگاری

بعضی از گل های مناسب برای استفاده در سبد گل و یا دسته گل خواستگاری عبارت است از

گل های زیبای رز، پادشاه گل ها

همانطور که میدانید گل رز در تمام دنيا نماد عشق و عاشقانه هاست. این گل فوق العاده زیبا از نظر رنگبندی متنوع می باشد که می توانید به صورت تک رنگ و یا ترکیبی استفاده کنید. و نکته ای که وجود دارد اینکه در صورتی که با خانواده عروس ناآشنا هستید از رنگ قرمز به صورت تنها و تک رنگ استفاده نکنید. و همچنین بسیاری از عروس خانم ها تمایل به نگهداری دسته گل خواستگاری و بله برون خود بواسطه ی خشک کردن یا رزین کردن گل ها هستند گل های رز بهتر جذابیت و زیبایی خود را حفظ می کنند.

گل های آنتوریوم

گل زیبای آنتوریوم می تواند یک گزینه ی بسیار عالی برای انتخاب دسته گل خواستگاری باشد و از نظر جایگاه، جزو گل های لوکس و باشکوه می باشد. برای دسته گل می توانید از ترکیب چند گل با ترکیب رنگی مناسب و یا یک نوع گل با ترکیب رنگی متنوع استفاده کنید که گل آنتریوم می تواند انتخاب بسیار عالی برای ترکیب دسته گل و یا سبد گل شما باشد. به طور مثال ترکیب آنتریوم و لیلیوم و ارکیده یک ترکیب خاص و زیبا و لوکس خواهد بود.

گل های لیلیوم

گل های زیبای لیلیوم یکی دیگر از گزینه های جذاب برای سبد گل یا دسته گل خواستگاری می باشد. این گل دارای رنگبندی متنوع است که می توانید از ترکیب چند رنگ یا به صورت تک رنگ استفاده کنید. لیلیوم اورینتال یکی از اعضای خانواده لیلیوم هاست که هم سایز بزرگ تری دارد و هم بوی بسیار خوب و خوشی که باعث القای حس خوب به افراد می شود.

گل های لوکس ارکیده

ارکیده ها از خاص ترین و باشکوه ترین گل ها در تمام دنیا هستند. اگر خواهان یک سبد گل بسیار خاص و شیک هستید از گل های ارکیده استفاده کنید. گل ارکیده به خاندان سلطنتی انگلیس هم نسبت داده شده است. این گل بسیار زیبا دارای رنگبندی متنوعی است که می توانید مقاله ی کامل آن را با عنوان گل ارکیده، گل خاص و لوکس ترین در تمام دنیا مطالعه کنید.

ترکیب دو گل

بعضی از افراد سادگی را می پسندند و خواهان ترکیب فقط دومدل گل با دیزاین ساده هستند. به طور مثال ترکیب گل های رز با گل شیپوری سفید یکی از ترکیب های زیبا است که اگر این ترکیب با برگ و گل ریز عروس مزین شود نتیجه ی بهتری دارد.

و همچنین رز سفید و زنبق بنفش با تعداد زیاد هم با برگ های سبز و گل های ریز عروس ترکیب زیبای دیگری می باشد. برای خاص بودن باید سفارش جزئی بدهید زیرا در بعضی از گل فروشی ها از ترکیب ها و دیزاین های سنتی استفاده می شود. و نکته ی دیگری که وجود دارد از گل های گلایل و شب بو استفاده نکنید زیرا این گل ها بیشتر مناسب مراسم ترحیم و سوگواری است.

دسته گل خواستگاری و بله برون

اهمیت رنگ گل ها در دسته گل خواستگاری

رنگ می تواند باعث القای حس های متفاوتی باشد. در مقالات قبل آکادمی علی ولی، نماد و معنای رنگ گل ها را در گل آرایی بررسی کردیم. جهت جلسه ی اول خواستگاری، بهترین گزینه برای انتخاب رنگ گل ترکیب های ملیح سفید، بنفش، یاسی، صورتی و آبی است.

رنگ سفید نماد و نشان صداقت و پاکی است و رنگ صورتی به معنای علاقه و احترام و رنگ قرمز نماد عشق است. گل های زرد و نارنجی و رنگ های تند کنار هم برای خواستگاری مناسب نیستند. اگر خواهان رنگارنگ تر شدن هم هستید از گل های پرنده بهشتی، السترومریا و مریم هم می توانید استفاده کنید. توجه داشته باشید که گل های فصلی مثل نرگس، لاله و آفتابگردان برای مراسم خواستگاری رسمی نیستند و بهتر است که انتخاب نشوند.

سبد گل

برای مراسم خواستگاری دسته گل یا سبد گل؟ کدام مناسب تر است؟

انتخاب این مورد سلیقه ای است و کاملاً به سلیقه خود شما یا عروس خانم مرتبط است. اما برای مراسم خواستگاری انتخاب یک سبد برای گل آرایی بسیار رسمی تر و لوکس تر و زیباتر از کاغذ های رنگی و ربان و دسته گل است. گل هایی که در یک سبد یا گلدان  بزرگ و یا شیشه ای و یا باکس های بزرگ چوبی تزئین شوند یک انتخاب هوشمندانه، شیک و چشم نوازتر و با ابهت تر می شود. و با استفاده از یک اسپری براق کننده ی مخصوص دیرتر خشک و پژمرده می شود و بسیار هم به یادماندنی تر می شود.

پس سبد گل برای جلسه ی رسمی و جدی خواستگاری بهتر است و در شرایط رسمی با اعتماد به نفس و عضلات ایستاده قدم بردارید و قطعاً با یک سبد گل رسمی و شیک که با احترام تقدیم می کنید بسیار باابهت تر بنظر می آیید.

اگر از دسته گل استفاده می کنید نباید کوچک باشد و بهتر است که در جلسه اول خواستگاری از دسته گل یا سبد گل هایی متوسط استفاده کنید و برای جلسه های جدی تر و بله برون سبد گل و دسته گل های بزرگ را تهیه کنید. انتخاب گل تازه و با کیفیت ومناسب برای خواستگاری بسیار مهم است و هيچوقت از اهمیت بالای آن غافل نشوید.

در انتخاب گل آرا و گل فروشی هم نهایت دقت را داشته باشید که با نهایت تجربه و سلیقه و حساسیت یک گل شیک و منحصر به فرد را برای شما آماده کند. و البته نکته ی قابل توجه اینکه برای انتخاب گل مناسب خواستگاری به خانواده ها و خلقیات آنها، درصورت آشنا بودن به نسبت با آن‌ها و میزان صمیمیت هم باید توجه کافی داشته باشید.

سبد گل خواستگاری

نکات نحوه ی تقدیم کردن سبد یا دسته گل خواستگاری

کوچکترین حرکات شما در مراسم حساس خواستگاری کاملا به چشم می آید و در یادها ماندگار می شود. یکی از این حرکات نحوه ی تقدیم کردن سبد گل یا دسته گل خواستگاری است که از اهميت بسیار بالایی برخوردار است. اگر سبد گل را انتخاب کردید آن را با دو دست بگیرید و با یک لبخند تقدیم کنید. این نشانگر احترام و شخصیت شما در آن زمان می باشد.

و چنانچه دسته گل را انتخاب کرده بودید زمان تقدیم کردن آن به صورت افقی به طوری که یک دست خود را به قسمت ساقه های دسته گل و دست دیگر خود را روی قسمت پشت دسته گل قرار دادید با احترام و لبخند گرم آن را به مادر عروس خانم تقدیم کنید.

سوالات متداول

چه گل هایی بیشتر برای خواستگاری مناسب است؟

گل های رز، آنتریوم، لیلیوم، ارکیده و گل های خاص و شیکی که برای گل آرایی سبد گل یا دسته گل خواستگاری می باشد. ترکیب رز سفید و زنبق بنفش و همچنین ترکیب گل های رز و شیپوری سفید هم می تواند با گل های عروس و برگ های سبز برای افرادی که خواهان سادگی هستند ترکیب ساده و قشنگی باشد.

برای انتخاب گل خواستگاری چه رنگ هایی بهتر است؟

انتخاب رنگ مناسب برای گل ها بسیار مهم است و بهتر است از رنگ های ملیح یاسی، آبی، بنفش، صورتی و سفید استفاده شود.

برای مراسم خواستگاری دسته گل بهتر است یا سبد گل ؟

این کاملا سلیقه ای است اما برای جلسه رسمی خواستگاری انتخاب سبد گل یک انتخاب هوشمندانه و لوکس تری نسبت به دسته گل با کاغذ و روبان رنگی می باشد.

سخن آخر

گل یکی از اعضای جدانشدنی مراسم ازدواج خصوصا خواستگاری است. نشان از شخصیت و اشتیاق شما و بیانگر احترام شما به خانواده عروس و میزبان است و به یادماندنی خواهد شد. نکات و عوامل بسیار زیادی در انتخاب سبد گل یا دسته گل خواستگاری مهم و تاثیرگذار است که اصلا نباید آنها را نادیده گرفت.در این مقاله به اصول انتخاب گل برای مراسم خواستگاری پرداخته شد. باعث خوشحالی ماست اگر شما کاربر گرامی افزون بر مطالب فوق نظرات و ایده های خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

4.4/5 - (8 امتیاز)

از تیم محتوا و پشتیبانی

ما در تیم تولید محتوای سایت آکادمی علی ولی در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه گل آرایی و راه‌های کسب درآمد از آن را برای شما فراهم کنیم.

مشاهدهٔ بایگانی

6 دیدگاه دربارهٔ «بهترین دسته گل خواستگاری را برای به یاد ماندنی ترین شب زندگی انتخاب کنید»

جای این مقاله توی سایت خالی بود. نکات اموزنده راجع به مهم ترین دست گل زندگی هر شخص. حس ازدواج بهمون دست داد😁 مرسی بابت این مقاله مفید

سلام و احترام. ممنون از لطف شما. خوشحالیم که مورد توجه و استفاده قرار بگیره

پاسخ

واقعا ممنون از شما که اینهمه زمان میذارین برای تهیه این مقالات مفید و آموزنده. بسیار عالی بود

سلام و احترام. ممنون از شما. هدف ما تبادل اطلاعات مفید و اموزنده هست

پاسخ

واقعاً مهمترین دسته گلی که هر کس باید بگیره دسته گل خاستگاریه، ممنون از راهنماییتون

سلام و احترام. بله بسیار مهمه. ممنون از توجه شما

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *