دسته‌ها
آموزش

دانستنی هایی در مورد تأثیر و معنای رنگ گل ها در گل آرایی

وجود خدای زیبایی ها در زیبایی گل ستودنی است و هیچکس جز خالق زیبایی ها قادر به ايجاد گلبرگی از آن نیست. گل ها یکی از زیباترین و ظریف ترین مخلوقات با رنگ‌ها و تنوع بسیار است و تأثیر و معنای رنگ گل ها متفاوت است. این زیباترین ها در همه جا و همه ی مناسبات حرفی برای گفتن داشته و دارند. و بهترین هدیه وانتخاب برای آرایش و دیزاین هرمکان و هر مناسبتی است.

یکی از اصول مهم در انجام گل آرایی دقت و توجه به رنگ هاست. هر رنگ گل حاوی پیام هایی است و نماد و تأثیر خاص خود را دارد. با انتخاب درست رنگ و نوع و فرم گل ها در هر مراسم و مناسبتی می توانید درست و بجا احساسات خود را بیان کنید.

اصول ترکیب رنگ ها در گل آرایی

معنای رنگ گل ها متفاوت است و هر کدام تأثیر و پیام خود را دارد. گاهی برای گل آرایی استفاده از ترکیب گل ها از چند رنگ می تواند جذاب و هیجان انگیز باشد. با استفاده از رنگ‌های تکمیلی کنار هم نتیجه ی بهتری را خواهید گرفت. زمانی که رنگ های تکمیلی کنار هم قرار می‌گیرند مکمل هم می شوند. گل‌های انتخاب شده را به‌ صورت تعداد مساوی استفاده کنید.

رنگ های مکمل برای ترکیب رنگی عبارت است از {زرد، نارنجی، قرمزی که تمایل به بنفش دارد} و {سبز، نارنجی، بنفش} و {قرمز، آبی، زرد}

معنای رنگ گل ها در گل آرایی

گل ها انواع بسیار زیاد با رنگ های بسیار متنوع دارند و هر رنگ تأثیر و معنای خاص خود را دارد و باعث تعامل با روح و روان می شود. که در اینجا معنای هر رنگ را در گل ها بررسی می کنیم.

معنای رنگ گل سفید

معنای رنگ گل های سفید

گل سفید بيانگر بالاترین سطح رنگ است و به معنای نیت خالص، وفاداری، بی گناهی و معصومیت و آرامش می باشد. گل های سفید می توانند به تنهایی استفاده شوند و یا با گل های دیگر ترکیب خاص و جذابی را تشکیل دهند. ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ ها باعث تثبیت معنی و اصالت گل سفید می شود. گل های سفید یک گزینه و انتخاب مناسب برای گل آرایی تشریفاتی و یا دسته گل عروس و دیزاین نامزدی و عروسی باشد.

معنای رنگ گل نارنجی

معنای رنگ گل های نارنجی

اگر می خواهید برای افرادی که شرایط و حس و حال خوبی ندارند و در شرایط سختی به سر می برند شادی آفرین باشید از گل های نارنجی برای هدیه به آنها استفاده کنید. این هدیه حس و حال بد و منفی آن‌ها را کاهش می‌دهد. نماد و معنای رنگ گل های نارنجی گرمی و اشتیاق است و یکی از انتخاب های خوب برای گل آرایی در محیط زیست و فضای شهری است.

گل رز قرمز

نماد و معنای گل های قرمز

رنگ قرمز، رنگ قلب است و یک نماد برای عشق و عاشقی و علاقه است که در همه جای دنیا غیر قابل انکار است. یک دسته گل قرمز یا یک باکس گل قرمز نماد عشق و اشتیاق است و همچنین معنای رنگ گل های قرمز شجاعت و تمایل و قدرت هم می باشد. گل های قرمز خصوصاً رز قرمز به صورت تک شاخه، دسته و سبد گل و همچنین به صورت باکس بهترین انتخاب برای ابراز عشق و یا خواستگاری است.

معنای گل زرد

معنای گل های زرد

گل های زرد به معنی دوستی و احترام است. این رنگ گل بیشترمی تواند برای یک همکار در محیط کاری هدیه ی خوبی باشد. و همچنین بدلیل اینکه گل های زرد از گل های رنگی دیگر مثل قرمزها و نارنجی رنگ ملایم تر و ملیح تری دارد گزینه و انتخاب مناسبی برای ترمیم و تجدید روابط آسیب دیده و شکسته است.

معنای گل آبی

معنای رنگ گل های آبی

رنگ آبی نماد آرامش، صمیمیت، صلح و آشتی و تعهد است. اگر خواهان برقراری ارتباط با اعتماد و همراه با تعهد را دارید می توانید از گل هایی با رنگ آبی برای ابراز این پیغام استفاده کنید. و همچنین چون کاهش دهنده ی نگرانی و تنش شدید هم هست می تواند گزینه ی مناسبی برای عیادت از بیمار باشد.

معنای رنگ گل ها و گیاهان سبز

رنگ سبز در گل ها و گیاهان به معنای سلامتی و تندرستی، جوانی، تجدید زندگی، خوشبختی و نشان بهار است. ترکیبات رنگ سبز در چمن و گیاهان و درختچه‌ و برگ ها در دیزاین و گل آرایی طراوت و نشاط و سرزندگی و تعادل را به همراه دارد.

گلهای صورتی

معنای رنگ گل های صورتی

گل های صورتی نشان از لطافت و ظرافت، شوق و شادی، گرما و صمیمیت در دوستی است. اگر خواهان جانشینی برای گل های زرد و قرمز هستید گل های صورتی انتخابی عالی و محبوب است. گل های صورتی با هر مدل زندگی هماهنگ می شود و گزینه ی عالی و مناسب برای هدیه به دوستان و آشنایان دورافتاده خواهد بود.

معنای رنگ گل های بنفش

نماد و معنای گل های بنفش ظرافت، خلاقیت و موفقیت، افتخار و ثروت است. می توانند روحیه ی افرادی که با چالش روبرو هستند را تقویت کنند. گل‌های بنفش نشان انتقال در زندگی مثل حرکت، ارتباط و تعامل و یا یک تغییر بزرگ می باشد.

سوالات متداول

رنگ های مکمل برای ترکیب رنگی کدام اند؟

رنگ هایی که اگر کنار هم قرار بگیرند یکدیگر را کامل میکنند عبارتند از (زرد، نارنجی، قرمز بنفش) ، (سبز، نارنجی، بنفش) ، (قرمز، آبی، زرد).

در بین گل ها چه رنگی بیشتر برای هدیه به دوست و همکار مناسب است؟

گل های زرد به معنای دوستی و احترام است و برای یک همکار در محل کار می تواند هدیه ی خوب و مناسبی باشد.

جهت استفاده در محیط زیست و فضای شهری بهتر است بیشتر از چه رنگ گل هایی استفاده شود؟

گل های نارنجی حس گرما و اشتیاق خاصی را انتقال می دهد و انتخاب خوبی برای محیط زیست و فضای شهری است.

سخن آخر

گفتیم گل ها به عنوان زیباترین مخلوقات هستند و برای هر مناسبتی و هر مراسمی به عنوان هدیه و یا دیزاین و گل آرایی حرف اول را میزنند. هر گل و هر رنگ گل معنا و تاثیر خاص خود را دارد که اگر درست و بجا انتخاب شود خیلی خوب میتواند پیام رسان و وسیله ای برای ابراز احساسات باشد. در این مقاله به موضوع جالب و جذاب معنای رنگ گل ها و تاثیرات آنها پرداختیم. همچنین اگر شما خواننده و کاربر عزیز مطلبی افزون بر مطالب گفته شده به ذهنتان میرسد این آگاهی را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

3.2/5 - (13 امتیاز)

از تیم محتوا و پشتیبانی

ما در تیم تولید محتوای سایت آکادمی علی ولی در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه گل آرایی و راه‌های کسب درآمد از آن را برای شما فراهم کنیم.

مشاهدهٔ بایگانی

4 دیدگاه دربارهٔ «دانستنی هایی در مورد تأثیر و معنای رنگ گل ها در گل آرایی»

وای چقدر عالی. همش دنبال همچین مطلبی بودم تا در مورد ترکیب رنگها و معانی اونها اطلاع داشته باشم. مرسی از شما

سلام و احترام. ممنون از اظهار لطف شما. خوشحالیم که مورد توجه و استفاده قرار گرفته

پاسخ

سلام و احترام. ممنون از توجه شما. خوشحالیم که مورد توجه قرار گرفته

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *